Zagłębie obroniło fotel lidera

Zagłębie pokonało na Stadionie Ludowym Miedź Legnica i obroniło fotel lidera I ligi.

Sosnowiczanie na zwycięstwo swoim kibicom kazali czekać równy miesiąc. Ostatnio ta sztuka udała im się bowiem 16 września, gdy po kapitalnym meczu zwyciężyli w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 5:4. Potem było już tylko gorzej. Wraz z zamieszaniem związanym z odejściem do Legii Warszawa trenera Jacka Magiery i nieudanej próbie z zatrudnieniem Jarosława Araszkiewicza, Zagłębie zapomniało jak się wygrywa.

 

Przełamanie przyszło w drugim meczu pod wodzą Mandrysza, ale nie były to łatwe trzy punkty. Szczególnie w pierwszej połowie spotkanie było wyrównana i wiele wskazywało na to, że goście zdołają podtrzymać serię kolejnych spotkań bez porażki. Licznik zatrzymał się jednak na liczbie siedem, bo po zmianie stron Zagłębie podkręciło tempo i zaczęło coraz groźniej atakować.

W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Pribula, który przyjął piłkę w polu karnym po podaniu Łukasza Matusiaka i sprytnie przymierzył tuż przy bliższym słupku między nogami legnickich obrońców.

zaglebie-obronilo-fotel-lidera

Po tym uderzeniu Słowak padł na murawę z grymasem bólu na twarzy i chwilę późniejopóźnił boisko utykając na nogę. Goście najlepszą okazję do wyrównania mieli w 77. minucie, gdy Petteri Forsell z ponad 20 metrów trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Jakuba Szumskiego. Ostatecznie zacięte i stojące na dobrym poziomie spotkanie zakończyło się wynikiem ustalonym przez Pribulę.

 

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 1-0

Bramka 1:0 Martin Pribula (60)

Zagłębie: Szumski – BudekI (46. Sierczyński), Najemski, Markowski, Udovicić – Ryndak, MatusiakI, Dudek, Nowak (85. Wiktorski), Pribula (63. R. Bartczak) – Sanogo Trener: Piotr Mandrysz.

Miedź: Kapsa – G. Bartczak, de Amo, Midzierski, Trifonow – BartkowiakI(78. Martin), Rasak, Daniel, Forsell, Rybicki (84. Łobodziński) – Garguła (57. Batin) Trener: Ryszard Tarasiewicz Sędziował Łukasz Bednarek (Koszalin) Widzów 1.400

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/sport/pilka-nozna/zaglebie-sosnowiec/a/zaglebie-sosnowiec-miedz-legnica-10-zaglebie-obronilo-fotel-lidera,10747634/

Komentarz

komentarz

Comments are closed.