Zabrzanie wymęczyli zwycięstwo nad Chrobrym Głogów. Bramka w 93 minucie

Przed sezonem spodziewano się, że Górnicy powalczą o szybki powrót do Ekstraklasy.

Tymczasem rzeczywistość okazała się być dla nich brutalna – choć jest to dopiero początek sezonu i ciężko mówić o konkretnych szansach na awans/utrzymanie, ale obecnie bliżej Górnikowi do walki o pozostanie w 1. lidze, aniżeli o powrót do Ekstraklasy

radosc-pilkarzy-gornika-zabrze.

Pp pierwszych 10 minutach i obraz gry wygląda następująco: Górnik spycha gości do defensywy, próbując ataku pozycyjnego, Chrobry natomiast próbuje straszyć Zabrzan kontrami. Na taką własnie kontrę nadziali się Górnicy.  Świetny rajd na prawej stronie, dośrodkowanie w pole karne, a Machaj dobrym wślizgiem już zdołał skierować piłkę do siatki obok bezradnego Kasprzika!

Górnik w pierwszej połowie przeważał, ale to Chrobry zdołał trafić do siatki! Goście nastawili się raczej na kontry i jedna z tych akcji przyniosła trafienie Machaja. Niestety dla drużyny gości, w 26. minucie czerwoną kartkę zobaczył Danielak, który powalił w sytuacji sam na sam Angulo. Od tego momentu goście praktycznie nie wychodzili z piłką z własnej połowy, natomiast Górnicy trochę bez pomysłu nacierali na bramkę Janickiego. Najlepszą okazję zmarnował w doliczonym czasie Angulo, który nie trafił na pustą bramkę z metra.

W drugiej połowie gra toczyła się cały czas na połowie Chrobrego, który desperacko walczył o dowiezienie wyniku. Ataki pozycyjne Górnika nie były już tak groźne jak na początku drugiej połowy.W 80 minucie Górnik Zabrze doprowadził do remisu. Prosta strata piłki przez Michalca i natychmiastowe prostopadłe podanie do Hiszpana. Ten wykorzystuje sytuację sam na sam. Piłka minęła Janickiego, odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W 3 minucie doliczonego czasu gry,po pięknym strzale Cerimagicia z rzutu wolnego z 23 metrów Górnik obejmuje prowadzenie. Janicki odbił piłkę na popreczkę, a ta wróciła w pole. Dopadł do niej Angulo i uderzył głową do siatki.Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Komentarz

komentarz

Comments are closed.