Wysoka wygrana w meczu kontrolnym. Soła Oświęcim – GKS Katowice 0:8

2016-07-11_105308

 

GKS Katowice: GKS: Nowak – Czerwiński, Praznovsky, Jurkowski, Abramowicz – Mandrysz, Pielorz, Kalinkowski, Prokić – Goncerz, Sobków. W drugiej połowie wystąpili: Abramowicz – Czerwiński, Praznovsky, Zejdler – Szołtys, Duda (60. Pielorz), Kalinkowski, Bębenek, Wołkowicz – Stanik.

Od początku meczu rozgrywanego w Kamieniu, gdzie GieKSa przebywa na zgrupowaniu, było widać różnicę dwóch klas dzielącą oba zespoły. GKS grał bardzo ofensywnie, a obronę rywali nękał duet napastników Grzegorz Goncerz – Eryk Sobków. To właśnie ten ostatni rozpoczął strzelanie w tym meczu już w 8. minucie. Kolejne bramki były jednak tylko kwestią czasu. Szybko i pomysłowa grająca GieKSa w pierwszej połowie zdobyła aż osiem goli! Duet napastników GKS-u świetnie wspierali skrzydłowi Paweł Mandrysz i Andreja Prokić, którzy także wpisali się na listę strzelców. To był prawdziwy popis strzelecki drużyny trenera Jerzego Brzęczka.

W drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy mocno odmienioną jedenastkę. W efekcie gra nieco się wyrównała, a o zdobywanie kolejnych goli już nie było tak łatwo. Pomimo kilka okazji bramkowych, wynik spotkania już się nie zmienił. Warto podkreślić, że GKS zagrał w tym meczu nie tylko skutecznie w ofensywie, ale także w defensywie. Nasza obrona nie pozwoliła rywalom na stwarzanie większego zagrożenia pod naszą bramką.

Kolejny sparing GieKSy już w środę. Na zakończenie zgrupowania nasz zespół zmierzy się z Polonią Bytom.

gkskatowice.eu

Komentarz

komentarz

Comments are closed.