Wyniki plebiscytu Polskiego Związku Piłkarzy „Piłkarze Wybierają” 2016 dla I Ligi

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zdominowali jedenastkę I ligi 2016 roku w prestiżowym głosowaniu Polskiego Związku Piłkarzy.

Dodatkowo indywidualnie wyróżniony został Sebastian Dudek.

Przedstawiamy wyniki X edycji plebiscytu Polskiego Związku Piłkarzy PIŁKARZE WYBIERAJĄ 2016 dla I Ligi. Ze względu na sposób głosowania, „Piłkarze Wybierają” jest plebiscytem wyjątkowym. Każdego roku zawodnicy z danej klasy rozgrywkowej typują najlepszą – ich zdaniem – jedenastkę roku oraz wyłaniają laureatów kilku kategorii indywidualnych, w tym najlepszego trenera oraz sędziego. W minionym roku nasi piłkarze jako beniaminek I ligi zajęli 3. miejsce w sezonie 2015/16, a także doszli do półfinału Pucharu Polski, wiosnę już w sezonie 2016/17 również zakończyli na trzecim miejscu na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

W jedenastce I ligi znalazło się aż 4 piłkarzy i trener Zagłębia. 

Wyniki: 

Bramkarz: Seweryn Kiełpin (Wisła Płock)

Obrońcy: Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec), Alan Czerwiński (GKS Katowice), Marcin Warcholak (Arka Gdynia), Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)

Pomocnicy: Petteri Forsell (Miedź Legnica), Sebastian Dudek (Zagłębie Sosnowiec), Tomasz Nowak (Zagłębie Sosnowiec)

Napastnicy: Grzegorz Goncerz (GKS Katowice), Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Janusz Surdykowski (Drutex-Bytovia Bytów)

Nagrody indywidualne: 

Najlepszy piłkarz:
Petteri Forsell (Miedź Legnica)

Odkrycie:
Petteri Forsell (Miedź Legnica)

Najlepszy młody piłkarz:
Grzegorz Tomasiewicz (Pogoń Siedlce)

Najlepszy trener:
Jacek Magiera (Zagłębie Sosnowiec)

Najlepszy sędzia: 
Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Przyznam szczerze, że ciężko pracowaliśmy i nie śledziłem tego na bieżąco, jednak sam fakt, iż 4 zawodników wybrano z Zagłębia, pokazuje, jak silnym jesteśmy zespołem. Podkreślę to, gdyż my nie zostalibyśmy wyróżnieni, gdyby nie cała drużyna, treningi i praca, bez kolegów, nie byłoby nas – zdradził kapitan Zagłębia Sosnowiec, Sebastian Dudek. – Zagraliśmy kilka bardzo fajnych meczów, mogły się podobać kibicom, a nasz cieszy, że rywale szanują naszą pracę i wybrali nas, gdyż to właśnie inni piłkarze, z którymi rywalizujemy, wskazali na nas. Teraz trudniejsze zadanie przed nami, gdyż musimy potwierdzić naszą wartość, a to zawsze jest trudniejsze – dodał Dudek.

Warto dodać, iż w X edycji Plebiscytu Polskiego Związku Piłkarzy Piłkarze Wybierają 2016 w kategoriach Najlepszy Polski Piłkarz 2016 znalazł się Sebastian Dudek. Nasz kapitan nie miał większych szans w konfrontacji z Robertem Lewandowskim, jednak już sama nominacja do najlepszej szóstki jest wyróżnieniem.

Sebastian Dudek konkurentów miał z najwyższej półki:

1. Jakub Błaszczykowski (AC Fiorentina / VfL Wolfsburg)
2. Sebastian Dudek (Zagłębie Sosnowiec)
3. Grzegorz Krychowiak (Sevilla / Paris Saint-Germain)
4. Robert Lewandowski (FC Bayern)
5. Michał Pazdan (Legia Warszawa)
6. Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)

Co do Najlepszego Piłkarza 2016 roku, cóż nie wiem jakim cudem tam się znalazłem. Nie miałem najmniejszych szans, to są reprezentanci Polski, piłkarze grający w najlepszych klubach, jednak obecność cieszy – powiedział Sebastian Dudek.

Wszystkie wyniki plebiscytu (wybierani byli piłkarze i piłkarki) można zobaczyć na stronie Polskiego Związku Piłkarzy – pzp.info.pl

źródło: zaglebie.eu

Komentarz

komentarz

Comments are closed.