Wygrana Chojniczanki po bramkach Andrzeja Rybskiego

andrzej-rybski-chojniczanka

1:0 – Andrzej Rybski’ 60

2:0 – Andrzej Rybski’ 90

W spotkaniu 8. kolejki I ligi piłkarze Chojniczanki Chojnice pokonali u siebie 2:0 Stal Mielec. Obydwie bramki dla gospodarzy strzelił Andrzej Rybski.

Jako pierwsi groźną akcję przeprowadzili goście, którzy już w 6 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Jednak w sytuacji sam na sam znakomicie spisał się Łukasz Budziłek, wygrywając pojedynek z Dorianem Buczkiem. Poza tą okazją w początkowej fazie meczu na boisku działo się niewiele, a spotkanie stało na słabym poziomie. Mnóstwo było niedokładności i strat, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Nic dziwnego, że do przerwy bramki nie padły. Od początku drugiej połowy inicjatywę przejęli chojniczanie, ale nie potrafili stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywali. Do czasu… W 60 minucie Michał Jakóbowski trafił w słupek, a do odbitej piłki błyskawicznie dopadł Andrzej Rybski, który umieścił piłkę w siatce i dał swojej drużynie prowadzenie 1:0.