Udany debiut Jana Kociana w Podbeskidziu

Już pierwszego dnia pracy w Bielsku-Białej trener Jan Kocian oznajmił, że zamierza dokonać kilku zmian w wyjściowym składzie.

W pierwszym meczu pod wodzą nowego  trenera Podbeskidzie Bielsko-Biała sięgnęło po zwycięstwo. Po bramce Damiana Chmiela „Górale” pokonali na wyjeździe GKS Tychy i przerwali serię czterech meczów bez wygranej.

 

Jak powiedział, tak zrobił – w swoim pierwszym meczu na ławce trenerskiej Podbeskidzia postawił na dwóch debiutantów. Na prawej obronie wystąpił 20-letni wychowanek klubu Łukasz Zakrzewski, a roli podwieszonego napastnika zagrał rodak Kociana Jozef Dolny, który trafił do Podbeskidzia latem, ale jak dotąd występował tylko w trzecioligowych rezerwach.

©brak
©brak

Ryzyko mogło się nie opłacić, bo Zakrzewski już w piątej minucie się zagapił i Marcin Radzewicz stanął przed szansą na gola – po rajdzie lewą flanką strzelił jednak obok bramki. „Górale” odpowiedzieli dziesięć minut później, gdy piłkę do bramki skierował głową Marek Sokołowski. Kapitan gości był jednak na minimalnym spalonym. Mimo szybkiego początku spotkanie w Tychach nie stało na wysokim poziomie. Nie oznacza to jednak, że brakowało podbramkowych sytuacji. Błędy w defensywie popełniali piłkarze obu zespołów – w szeregach gospodarzy najbliżej szczęścia był Tomasz Boczek, który po rzucie rożnym znalazł się z piłką w polu karnym, ale po jego strzale świetnym refleksem popisał się Rafał Leszczyński. Goście mogli się cieszyć po trafieniach Jozefa Piacka, ale Słowak nie zdołał zrehabilitować za sytuację sprzed tygodnia, gdy fatalnie spudłował w doliczonym czasie gry meczu ze Stalą Mielec. Po dośrodkowaniach Tomasza Podgórskiego dwukrotnie dochodził do główki, ale znów minimalnie chybił.

GKS Tychy – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Bramka: Damian Chmiel 64′

Tychy: 12. Paweł Florek – 19. Tomasz Górkiewicz, 9. Tomasz Boczek, 27. Daniel Tanżyna, 5. Maciej Mańka – 13. Mateusz Grzybek, 4. Mateusz Bukowiec (72, 25. Stepan Hirśkyj), 69. Filip Arežina (76, 17. Wojciech Szumilas), 8. Łukasz Grzeszczyk, 21. Marcin Radzewicz – 85. Adam Varadi (67, 28. Mateusz Mączyński).

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński – 18. Łukasz Zakrzewski, 7. Adam Deja, 15. Jozef Piaček, 5. Mariusz Magiera – 17. Tomasz Podgórski (90, 21. Paweł Tarnowski), 10. Marek Sokołowski, 14. Damian Chmiel, 30. Jozef Dolný (46, 16. Michał Janota), 11. Łukasz Sierpina (86, 9. Dariusz Kołodziej) – 23. Róbert Demjan.

żółte kartki: Mączyński – Piaček, Deja. sędzia: Tomasz Marciniak (Płock). Widzów: 5779

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/sport/pilka-nozna/1liga/a/gks-tychy-01-podbeskidzie-zwycieski-debiut-jana-kociana,10745266/

Komentarz

komentarz

Comments are closed.