Tyszanie przegrywają w Pruszkowie 0:2

W meczu otwierającym 12. kolejkę I ligi,

piłkarze GKS Tychy ulegli

na wyjeździe drużynie Znicza Pruszków 0:2 (0:0).

Zwycięstwo gospodarzom zapewniły gole Patryka Kubickiego i Grzegorza Janiszewskiego.

Pierwszy kwadrans minął w wyrównanym tempie, a obie drużyny nie stworzyły sobie klarownych sytuacji pod bramkami strzeżonymi przez Pawła Florka i Piotra Misztala. Groźnie w polu karnym tyszan zrobiło się w 19. minucie, kiedy to dośrodkowanie z lewej strony boiska trafiło do niekrytego Krzysztofa Kopcińskiego, jednak jego uderzenie z pierwszej piłki minęło prawy słupek.

Swoje przysłowiowe „5 minut” podopieczni Kamila Kieresia mieli w tym spotkaniu w końcówce drugiego kwadransa. Najpierw w 25. minucie w szesnastce gospodarzy podcinany był Jakub Świerczok, do wykonania rzutu karnego podszedł Łukasz Grzeszczyk, ale jego strzał wyczuł i obronił Misztal. Były golkiper GKS obronną ręką wyszedł również chwilę później, kiedy to powstrzymał w sytuacji sam na sam Świerczoka.

tyszanie-przegrywaja-w-pruszkowieWszystko, co złe dla „Trójkolorowych” wydarzyło się w pierwszym kwadransie drugiej połowy. W 54. minucie z prawej strony futbolówkę w pole karne GKS dograł jeden z piłkarzy Znicza, tam przejął ją Kubicki i płaskim uderzeniem nie dał szans Florkowi. Kilka minut później prowadzenie pruszkowian podwyższył Janiszewski, który młodego golkipera pokonał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i celnym strzale głową.

Podopieczni Kamila Kieresia stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji na kontaktowego gola, jednak m.in. w 74. minucie próbę lobu z 17. metra Grzeszczyka instynktownie wybronił Misztal, a przy kolejnym strzale Świerczoka z dystansu futbolówka trafiła w słupek.

Znicz PruszkówGKS Tychy 2:0 (0:0)
1:0 –
Kubicki (54.)
2:0 – Janiszewski (60.)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Znicz Pruszków: 12. Misztal – 18. Jaroch, 5. Janiszewski, 14. Mysiak, 3. Kucharski – 21. JagiełłoŻ, 4. Niewulis, 22. Kopciński (84, 9. Kita), 7. Banaszewski (63, 16. Bartoszewicz), 13. Kubicki (69, 55. Zaborowski Ż) – 87. Paluchowski. Trener Dariusz Kubicki.

GKS Tychy: 12. Florek – 19. Górkiewicz (65, 13. Grzybek), 9. Boczek, 27. Tanżyna, 5. Mańka Ż– 7. Kowalski Ż (78, 28. Mączyński), 4. Bukowiec (58, 69. Arežina), 25. Hirskyi Ż, 8. Grzeszczyk, 21. Radzewicz – 10. Świerczok. Trener Kamil Kiereś.

Czytaj więcej: http://gkstychy.info/pilka/113,wiadomosci/11259,znicz_pruszkow__gks_tychy_2:0/

Komentarz

komentarz

Comments are closed.