Twierdza Chojnice obroniona!

Początek meczu był bardzo wyrównany. Jedni i drudzy przeprowadzili kilka dynamicznych akcji i oddali kilka strzałów, ale tak na dobrą sprawę żaden z bramkarzy nie musiał za bardzo się wysilać. Pierwszą naprawdę dogodną okazję stworzyli sobie goście z Siedlec w 34 minucie, gdy po kontrze Konrad Wrzesiński wyszedł sam na sam z Łukaszem Budziłkiem. Bramkarz Chojniczanki spisał się jednak znakomicie i sparował strzał piłkarza Pogoni.

twierdza-chojnice-obroniona

©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Chojna” na prowadzenie wyszła tuż przed przerwą. W 43 minucie po prostopadłym podaniu Mariusza Kryszaka przytomnie zachował się Rafał Grzelak, który przepuścił piłkę do Bartłomieja Niedzieli, a ten mierzonym strzałem umieścił piłkę w siatce. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Tymczasem po stronie chojniczan na miano bohatera meczu solidnie pracował Budziłek, który w ciągu całego meczu popisał się kilkoma wspaniałymi interwencjami, a najbardziej efektowną z nich zanotował w 73 minucie, broniąc uderzenie Piotra Kurbiela. W końcówce, gdy Pogoń coraz bardziej przeważała, Chojniczance tworzyły się okazje do kontrataków, ale gospodarze nie potrafili składnie rozegrać akcji. Do czasu… W 89 minucie jedna z kontr przyniosła efekt i po bramce Andrzeja Rybskiego prowadzili 2:0 mając już pewność, że ten mecz wygrają. Na nic zdała się bramka zdobyta w doliczonym czasie gry z rzutu karnego przez Grzegorza Tomasiewicza. Chojniczanka wygrała 2:1 i zgarnęła 3 punkty!