Świetlne problemy i podział punktów w meczu Kluczbork – Chojniczanka

W meczu 13. kolejki I ligi MKS Kluczbork zremisował z Chojniczanką Chojnice 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył Kamil Nitkiewicz, a strzelcem bramki dla gości był Michał Markowski.

Przed spotkaniem z Chojniczanką Chojnice w MKS-ie Kluczbork doszło do rozmów pomiędzy władzami klubu i sztabem szkoleniowym. Po tym jak kluczborczanie spadli na ostatnią pozycję w tabeli, trenerowi Mirosławowi Dymkowi postawiono ultimatum dotyczące zdobyczy punktowej w dwóch najbliższych meczach. Obie strony nie chciały zdradzić o jaką wartość chodzi, ale wiadomo, że MKS musiał wygrać co najmniej jedno spotkanie.

Piłkarze kluczborskiego zespołu wzięli sobie do serca słowa trenera i władz klubu. Od pierwszego gwizdka to oni mieli przewagę i już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie, lecz błędy obrońcy Chojniczanki nie wykorzystał Michał Szewczyk. Kilkanaście minut później z powodu urazu kolana skrzydłowy opuścił boisko, co było sporą stratą dla MKS-u.

WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Od 43. minuty gospodarze musieli sobie radzić w osłabieniu, gdyż drugą żółta kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Adam Setla.

To zwiastowało emocje. Kilkadziesiąt sekund później zakotłowało się na boisku. Goście bez sygnalizacji sędziego wznowili grę z rzutu wolnego, w tym samym momencie zaczęły gasnąć jupitery. Gracze Chojniczanki po tej akcji zdobyli gola, ale nie został on uznany. Protestów nie było końca, a piłkarze i kibice czekali nie tylko na decyzję sędziego, ale również na naprawę oświetlenia. Ostatecznie po kilkunastu minutach uporano się z usterką i wznowiono grę.

MKS KluczborkChojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)
1:0 – Kamil Nitkiewicz 22′
1:1 – Michał Markowski 66′