Strzelcy pierwszej ligi

Forsella na szczycie listy najlepszych snajperów,drużynowo jednak znacznie niżej.

 

Podczas gdy oczy wszystkich kibiców piłki nożnej zwrócone są na rozgrywki toczące się w najwyższej lidze, na zapleczu ekstraklasy dzieją się równie emocjonujące rzeczy. Tabela strzelców wygląda imponująco, ale co ciekawe, na jej szczycie wcale nie znajdują się piłkarze drużyn, które zajęły najwyższe miejsca w rundzie jesiennej.

Na pierwszym miejscu w wyścigu o tytuł króla strzelców uplasowało się aż sześciu zawodników z takim samym dorobkiem brakowym – osiem celnych strzałów. Strzeleckie zaplecze ekstraklasy należy do Kamila Adamka (Wigry Suwałki), Damiana Kądziora (Wigry Suwałki), Petteri Forsella (Miedź Legnica), Karola Angielskiego (Olimpia Grudziądz), Igora Angulo (Górnik Zabrze) i Sylwestra Patejuka z Wisły Puławy.

Warto zwrócić uwagę, że wymienieni strzelcy nie należą do czołowych drużyn. Wśród wymienionych powyżej zawodników, dwóch reprezentuje klub, który zajął zaledwie piąte miejsce – to Wigry Suwałki. Miedź Legnica uplasowała się na siódmej lokacie, Górnik Zabrze na dziewiątej, Olimpia Grudziądz na jedenastej, a Wisła Puławy okupuje doły tabeli, zajmując miejsce piętnaste.

1 liga polska zatem dostarcza dużej dawki emocji, zaskakując niespodziewanymi obrotami spraw. Oto najbardziej skuteczni strzelcy reprezentują kluby, które wcale nie znajdują się na szczycie tabeli. Najskuteczniejszy strzelec lidera pierwszej ligi – Chojniczanki, zdobył o dwie bramki mniej, z ilością sześciu bramek uplasował się na siódmej pozycji wyścigu króla strzelców, razem z czterema zawodnikami innych drużyn.

Komentarz

komentarz

Comments are closed.