„Wy sprzedajne szmaty” czyli skandal w meczu Sandecji z Chojniczanką

Ostatnie wątpliwości co do 11. kolejki I ligi są już rozwiane. Dotychczasowy wicelider z Chojnic zremisował 1:1 w Nowym Sączu z Sandecją i pozostał na drugim miejscu w tabeli. Najwięcej emocji było w samej końcówce.

 

Mecz w Nowym Sączu (1:1) zostanie zapamiętany na długo przez klub z Chojnic. Wszystko za sprawą mocnych słów wypowiedzianych przez Pawła Zawistowskiego w kierunku sędziego głównego Tomasza Wajdy. Po zakończonym spotkaniu pomocnik miał podbiec do arbitrów i krzyknąć w ich kierunku: „Wy sprzedajne szmaty„, za co obejrzał czerwoną kartkę.

wy-sprzedajne-szmaty-czyli-skandal-w-meczu-sandecji-z-chojniczanka

Zachowanie jedynego strzelca bramki dla gości zostało odnotowane przez sędziego w protokole meczowym, o czym poinformował portal sportowefakty.wp.pl.

 

Na boisku zrobiło się nerwowo po tym, jak w końcówce meczu sędzia nie uznał bramki dla Chojniczanki. Arbiter po konsultacji z sędzią asystentem uznał, że przy dobitce strzału z rzutu karnego faulowany był bramkarz gospodarzy. W doliczonym czasie gry nie wytrzymał kierownik drużyny Maciej Chrzanowski, który za krytykowanie decyzji sędziego został odesłany na trybuny.

 

Jak poinformował trener gości Maciej Bartoszek sędzia miał przyjść po meczu i przyznać się do błędu, jak również przeprosić.

 

Mecz został rozegrany z poślizgiem, bo pierwotnie był planowany na sobotę. Trudna sytuacja kadrowa w Sandecji (epidemia grypy żołądkowej) była podstawą do zmiany terminu spotkania.

 

Sandecja Nowy Sącz 1-1 Chojniczanka Chojnice
Wojciech Trochim 62 – Paweł Zawistowski 71

Sandecja: 16. Łukasz Radliński – 3. Lukáš Kubáň, 22. Mateusz Bartków, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby – 20. Adrian Danek (78, 26. Filip Piszczek), 18. Michał Gałecki, 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim (71, 33. Bartłomiej Kasprzak), 37. Bartłomiej Dudzic (39, 8. Maciej Małkowski) – 11. Maciej Korzym.

Chojniczanka: 12. Łukasz Budziłek – 23. Jacek Podgórski (90, 16. Hieronim Gierszewski), 26. Michał Markowski, 4. Piotr Kieruzel, 21. Łukasz Kosakiewicz – 9. Jakub Biskup (60, 25. Wojciech Lisowski), 5. Paweł Zawistowski, 8. Mariusz Kryszak (67, 7. Rafał Grzelak), 17. Tomasz Mikołajczak, 20. Patryk Mikita – 10. Andrzej Rybski.

żółte kartki: Słaby, Małkowski, Kubáň – Podgórski, Markowski, Rybski, Zawistowski.
sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

W 89. minucie Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka) nie wykorzystał rzutu karnego (Łukasz Radliński obronił).

Zródło: PolsatSport.pl i Sandecja.com.pl

 

Komentarz

komentarz

Comments are closed.