Ryszard Tarasiewicz (Miedź Legnica) : – Jeszcze sporo pracy przed nami

Ryszard Tarasiewicz Miedź Legnica

 

Miedź pracuje ciężko nad formą podczas przedsezonowego zgrupowania. Z trenerem Ryszardem Tarasiewiczem rozmawialiśmy w Szamotułach m.in. o postawie zespołu w sparingach, nowych napastnikach oraz eksperymentach kadrowych. Zapraszamy do lektury!

Jak Pan podsumuje sparing z Wartą i postawę zespołu?

RYSZARD TARASIEWICZ: – Na tym etapie przygotowań sprawdzamy jak zawodnicy prezentują się na swoich pozycjach w określonym ustawieniu. Warta Poznań nie stworzyła praktycznie żadnej sytuacji bramkowej z gry. Trzeba pamiętać, że graliśmy z rywalem z niższej ligi, ale bardzo dobrze zorganizowanym i operującym piłką. Oprócz tego, że nie dopuszczaliśmy rywali do sytuacji bramkowych, to mogliśmy i powinniśmy ten wynik podwyższyć, szczególnie w drugiej połowie za sprawą Paula Batina.

Miedź zdominowała Wartę i przez cały mecz rozgrywała atak pozycyjny, szukając drogi do bramki rywala. Tak może wyglądać sporo meczów w nadchodzącym sezonie I ligi?

– Często może tak być, że będziemy stroną dominującą, a przeciwnik będzie się bronił i czekał na kontrę. W takiej sytuacji trzeba wykazać dużo mobilności w ofensywie. Atak pozycyjny jest trudny, wachlarz zagrań musi być urozmaicony, a aspekt techniczny jest tu najważniejszy. Ale w środkowej strefie boiska mamy takich zawodników, że będziemy tworzyć w ataku sytuacje bramkowe, trzeba je tylko wykończyć.

Cały wywiad: www.miedzlegnica.eu

Komentarz

komentarz

Comments are closed.