Ruszają pierwsze licytacje #AkcjaReakcja!

Pomoc dla Krystiana Rudnickiego

– #AkcjaRekacja Ruszają pierwsze licytacje

Krystian Rudnicki, ma na swoim koncie liczne sportowe sukcesy. Występując w barwach MKS-u Kluczbork w ubiegłych sezonach, przebojem zdobył miejsce w meczowej jedenastce, co zaskutkowało powołaniem do Kadry U20 oraz debiutem w młodzieżowej reprezentacji Polski!

ruszaja-pierwsze-licytacje-akcjareakcja

Niestety, 12 marca Krystian rozegrał swój ostatni mecz w barwach MKS-u Kluczbork. Krystian jest aktualnie zawodnikiem Pogoni Szczecin, reprezentował również barwy GKS Katowice.

 

 

1. #AkcjaRekacja koszulka FC Nantes Mariusz Stępiński

 Mariusz Stępiński

Przyczyną była groźna choroba, która uderzyła w bramkarza z wielką siłą. Krystian cierpi na ciężką postać anemii aplastycznej i jedynym ratunkiem dla młodego sportowca jest przeszczep szpiku kostnego. . Uszkodzenie szpiku powoduje zmniejszenie produkcji czerwonych i białych krwinek oraz płytek krwi prowadząc do zaniku wszystkich tych elementów. Krystian przeszedł już leczenie metodą białka króliczego ATG, jednak nie przyniosło ono efektów.

Po pokonaniu choroby Krystian pragnie powrócić między słupki i kontynuować to, czemu poświęcił całe dotychczasowe życie. Dlatego też potrzebna mu będzie kosztowna rehabilitacja, która pozwoli przygotować organizm do nowych obciążeń i powrót do pełni zdrowia.

Komentarz

komentarz

Comments are closed.