Roger Guerreiro w Górniku Łęczna?

Dziennikarz Polsatu Sport, Sebastian Staszewski poinformował, że były reprezentant Polski,Roger Guerreiro jest już po pierwszych rozmowach z Górnikiem Łęczna.

Podobno Franciszek Smuda bardzo chce zakontraktować Rogera.

34-letni dziś pomocnik aktualnie gra w EC Rio Verde, do którego dołączył kilka miesięcy temu. Brazylijczyk z polskim paszportem miał wróci do Ekstraklasy wcześniej, ale ostatecznie żaden z klubów nie wyraził zainteresowana byłym zawodnikiem Legii.

Roger Guerreiro (ur. 25 maja 1982 w São Paulo) – brazylijski piłkarz, posiadający także polskie obywatelstwo, występujący na pozycji lewego lub ofensywnego pomocnika. 27 maja 2008 roku zadebiutował w reprezentacji Polski.

Roger Guerreiro zadebiutował w barwach reprezentacji Polski 27 maja 2008, w meczu przeciwko reprezentacji Albanii (wygranym 1:0, po golu Macieja Żurawskiego w 3. minucie). Następnie zagrał 1 czerwca 2008 w towarzyskim meczu z Danią.

28 maja 2008 został powołany na Euro 2008. Na turnieju rozegrał trzy mecze. W 30. minucie spotkania Polska – Austria (12 czerwca 2008) strzelił swojego pierwszego gola dla Polski. Była to wówczas pierwsza i jedyna bramka jaką reprezentacja Polski strzeliła w tych finałach Mistrzostw Europy.

W latach 2008–2009 wystąpił w 22 meczach reprezentacji i zdobył 4 bramki.

W styczniu 2011 roku, po ponadrocznej przerwie, został powołany na mecz z reprezentacją Norwegii.

żródło: wikipedia.org