Rezerwy Bytovii rozgromione w Gdańsku

1 liga ogolne

 

 

W ostatnim meczu sezonu Drutex-Bytovia II Bytów przegrała z Gedanią Gdańsk aż 0:6. Zespół trenera Artura Kalinowskiego zakończył rozgrywki na 5 miejscu.

Tak, jak w meczu ze Stolemem Gniewino, trener Artur Kalinowski oparł skład na młodzieżowcach. Szybko dał o sobie znać brak zgrania i organizacji gry w poszczególnych formacjach, co piłkarze Gedanii skrzętnie wykorzystali. Już w 9 min prowadzenie dał gospodarzom Radosław Regliński. W 31 min gdańszczanie zdobyli drugiego i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.
Także po zmianie stron ton rywalizacji nadawali piłkarze z Gdańska. W 57 min po akcji Ernesta Skórki podwyższyli na 3:0, a zaledwie 120 sekund później ten sam zawodnik zdobył dla miejscowych czwartego gola. Gdańszczanie zaaplikowali Drutex-Bytovii II jeszcze dwie bramki po strzałach Jakuba Rumińskiego w 79 min i Karola Wasielewskiego trzy minuty przed końcem meczu.
– Nie chcę oceniać postawy drużyny, bo spodziewałem się, że w tym składzie nie będzie mowy o składnej grze. Analizowałem to spotkanie indywidualnie dla każdego z piłkarzy, żeby sprawdzić przydatność na poszczególnych pozycjach – mówi trener A. Kalinowski.

Bytowiacy zakończyli rozgrywki na 5 miejscu, najwyższym w historii istnienia drużyny rezerw. – Gdyby na początku sezonu, ktoś powiedział, że zajmiemy 5 lokatę, wziąłbym ją w ciemno. Aczkolwiek w kontekście naszej dobrej gry na początku rundy wiosennej jest mały niedosyt, bo celowaliśmy w pierwszą trójkę – ocenia szkoleniowiec rezerw.
Rzutem na taśmę ligę wygrała Pogoń Lębork. Zespół trenera Waldemara Walkusza, niegdyś przez prawie dekadę trenera w bytowskim klubie, w ostatnim meczu pokonał 1:0 MKS Władysławowo i o punkt wyprzedził Rodło Kwidzyn. Tak się stało, bo zespół z Kwidzyna niespodziewanie bezbramkowo zremisował ze zdegradowanym już Startem Miastko.

GEDANIA GDAŃSK – DRUTEX-BYTOVIA 6:0
DRUTEX-BYTOVIA II: Ł. Pupka Lipiński – T. Galikowski, A. Gut, J. Kulisz, A. Hinc, K. Barra, K. Bartelik (57 T. Rachwał), B. Chojnacki, P. Wolski (62 P. Piórkowski), M. Stenka, A. Wojach (78 W. Gostomski).
D.Z.

 

http://drutexbytovia.pl/ 2016/06/24/aktualnosci-rezerwy/rozgromieni-w-gdansku/

 

 

 

Komentarz

komentarz

Comments are closed.