Remis w małych derbach. Kiksy bramkarzy

Po bardzo emocjonującym meczu dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Górnikiem Zabrze 3-3. Gospodarze byli bardzo bliscy odniesienia pierwszego zwycięstwa u siebie w tym sezonie, ale w ostatniej minucie błąd bramkarza Rafała Leszczyńskiego wykorzystał Szymon Matuszek, zapewniając zabrzanom jeden punkt.

©Łukasz Klimaniec

Mecze Podbeskidzia z Górnikiem są nazywane małymi derbami, ale stawka niedzielnego pojedynku w Bielsku-Białej była bardzo duża. Wśród kibiców i obserwatorów nie brakowało opinii, że tylko zwycięstwo przedłużało szanse obu zespołów na walkę o awans do Ekstraklasy. Pojedynek spadkowiczów nie zawiódł. Od początku obie drużyny stwarzały sobie wiele okazji do zdobycia bramki, ale w pierwszej połowie świetnie spisywali się bramkarze.