Ile potrzeba pieniędzy, aby grać w I lidze?

Na starcie rundy wiosennej warto wspomnieć o tym, że wydatki klubów piłkarskich z I ligi to nie tylko same kontrakty zawodników.

Olbrzymie środki finansowe pochłania organizacja meczów domowych i wyjazdowych, czy też organizowanie zgrupowań dla piłkarzy. Bardzo wiele zespołów z niższych lig zastanawia się ile tak naprawdę należy mieć pieniędzy, aby móc występować na zapleczu ekstraklasy. Niestety w piłce nożnej nie zawsze pierwszą rolę odgrywa poziom gry, ale bardzo często olbrzymią rolę odgrywają właśnie pieniądze. Nawet najlepsze drużyny bez porządnego wsparcia finansowego nie mogą wskoczyć na zaplecze ekstraklasy.

Wsparcie miasta

Bardzo wiele drużyn z I ligi wyraźnie podkreśla, że bez wsparcia miasta, bardzo ciężko byłoby im normalnie funkcjonować w tak wysokiej lidze. Przykładowo Olimpia może pochwalić się budżetem w wysokości 4,5 miliona złotych i pieniądze te w zupełności wystarczą nie tylko na regularne występy na zapleczy ekstraklasy, ale również na prowadzenie profesjonalnej drużyny młodzieżowej. Największymi wydatkami są oczywiście wynagrodzenia zawodników oraz całego sztabu szkoleniowego.

1 liga Polska wbrew wszelkim opinią cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i kluby na biletach mogą zarobić całkiem niezłe pieniądze. Specjaliści od polskiej ligi oszacowali, że aby normalnie funkcjonować na zapleczu ekstraklasy, trzeba mieć co najmniej 3 miliony. Pieniądze te, powinny wystarczyć na utrzymanie w 1 lidze, jednak aby marzyć o awansie do Ekstraklasy należ pochwalić się budżetem przynajmniej 6 milionowym.

Komentarz

komentarz

Comments are closed.