Podsumowanie 12. kolejki zaplecza LOTTO Ekstraklasy

GKS Katowice pokonał Pogoń Siedlce (1:0)  i do lidera ma już tylko jeden punkt straty. Gola na wagę 3 punktów dla katowiczan strzelił Paweł Mandrysz. Chrobry Głogów bez większych problemów pokonał na własnym boisku MKS Kluczbork 3:0. Gole dla głogowian zdobyli Łukasz Szczepaniak, Bartosz Machaj i Paweł Wojciechowski.

Kompromitacja! Piłkarze Wisły Puławy przegrali przed własną publicznością z Miedzią Legnica1:5. Małym usprawiedliwieniem jest fakt, że gospodarze są beniaminkiem pierwszej ligi i walczą o pozostanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy, a przyjezdnych interesuje tylko awans do elity.

2016-10-09_210533

Pewnie nie tak wyobrażali sobie kibice TS Podbeskidzie oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej. Nie dość, że zostało zrobione z wielomiesięcznym poślizgiem; nie dość, że TS Podbeskidzie nie gra już w Ekstraklasie, to jakby tego wszystkiego było mało, to jeszcze bielska drużyna przegrała z przeciętnie grającą Stalą Mielec. Bielscy fani futbolu zaczęli zdegustowani krzyczeć: – Druga liga! Druga liga! Dariusz Dźwigała zwolniony z Podbeskidzia

Jest Zagłębie Sosnowiec, są emocje! Sześć bramek, pojedynek ojciec-syn na remis.W debiucie trenera Piotra Mandrysza zespół przegrywał już 0:2 z Drutex-Bytovią Bytów, wziął się jednak ekspresowo w garść i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie. Końcowy głos należał natomiast do przyjezdnych, którzy zdołali wbić gola na 3:3.

Rozregulowane celowniki piłkarzy Stomilu i Sandecji.W meczu 12. kolejki zaplecza LOTTO Ekstraklasy Stomil Olsztyn po przeciętnym spotkaniu podzielił się punktami z Sandecją Nowy Sącz. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, ale piłka ani razu nie wpadła do bramki.

Górnik długo prowadził, lecz nie wygrał. Trafiona zmiana Chojniczanki. Górnik Zabrze nie poszedł za ciosem. Chociaż po golu Erika Grendela prowadził z Chojniczanką Chojnice od 23 minuty, to kwadrans przed końcem dał sobie wbić wyrównującą bramkę. Zdobył ją Irkali Meschia. Ukrainiec z gruzińskim obywatelstwem potrzebował ledwie trzech minut od wejścia, aby uradować publiczność.