Piłkarze Chapecoense zginęli w katastrofie lotniczej #PrayForChapecoense

Brazylijska drużyna piłkarska Chapecoense zginęła w katastrofie lotniczej w Kolumbii. Do tragedii doszło podczas lądowania w Medellin. Rozgrywki piłkarskie w Brazylii zostały zawieszone.

Zawodnicy, którzy nie polecieli z drużyną.
Zawodnicy, którzy nie polecieli z drużyną.

Wg najnowszych informacji portalu mioriente.com, przeżyło sześć osób. Wśród nich mają być m.in. piłkarze, członkowie załogi oraz brazylijski dziennikarz. 

Większość pasażerów zginęła – odnaleziono co najmniej 70 ciał. Około godziny 4 rano czasu lokalnego (10 rano czasu polskiego) akcja poszukiwawcza została zawieszona.

2016-11-29_114042

Na pokładzie samolotu pasażerskiego, który rozbił się podczas lądowania w Medellin w Kolumbii znajdowało się 81 osób, w tym zawodnicy piłkarskiej drużyny Chapecoense, którzy w środę mieli rozegrać w Kolumbiii finał piłkarskich rozgrywek klubowych Copa Sudamerica z miejscowym zespołem Atletico Nacional.

2016-11-29_073529

Po tragedii władze Brazylii zdecydowały o zawieszeniu wszystkich rozgrywek piłkarskich w tym kraju, nie odbędzie się także finał Pucharu Ameryki Południowej. „Wszystkie rozgrywki zostały zawieszone do odwołania” – czytamy w komunikacie.

Federico Gutierrez, burmistrz Medellin powiedział, że są osoby, które ocalały z katastrofy. Samolot leciał w nocy z Boliwii, rozbił się tuż przed północą poza miastem, na górzystym terenie.

 

#PrayForChapecoense

 

 

Incoming search terms:

Komentarz

komentarz

Comments are closed.