O remisie zadecydował gol z 90. minuty

W pierwszym meczu 11. kolejki pierwszej ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na wyjeździe z Miedzią Legnica 1-1.

„Górale” stracili prowadzenie w 90. minucie po golu Jonathana de Amo Pereza.

Wcześniej bramkę dla gości zdobył z rzutu karnego Tomasz Podgórski. W siedmiu ostatnich spotkaniach podopieczni Dariusza Dźwigały tylko raz byli w stanie sięgnąć po komplet punktów.

Piłkarze Podbeskidzia pół żartem pół serio mówią o fatum, które uniemożliwia im wygrywanie meczów na własnym stadionie. Być może przy Rychlińskiego niedługo trzeba będzie skorzystać z pomocy szamana, bo „klątwa” zdaje się dosięgać bielszczan także na wyjazdach. Podopieczni Dariusza Dźwigały już drugi raz w tym sezonie stracili punkty na boisku rywala po golu w 90. minucie gry. Zanim mecz dwóch pretendentów do awansu się rozkręcił, niespełna dwa i pół tysiąca kibiców w Legnicy oglądało piłkarskie szachy.