Nowe stadiony,które mają powstać w najbiższym czasie

Przed Euro 2012 powstało w Polsce dużo nowoczesnych stadionów…ale to nie koniec!

W kolejnych miastach trwają prace budowlane, wykończeniowe bądź też inwestycje są w fazie projektowania. Zobacz stadiony, które powstaną w najbliższym czasie w Polsce.

widzew-lodz-nowy-stadion

Widzew Łódz

 

Wielkimi krokami zbliża się termin oddania stadionu Widzewa. Nowy obiekt ma mieć 18018 miejsc siedzących. Będzie na nim można rozgrywać mecze piłki nożnej, rugby oraz organizować koncerty. W tzw. trybunie reprezentacyjnej (trybuna zachodnia) znajdować się mają: szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla sędziów i delegatów. Będzie też miejsce na siłownię i strefę odnowy biologiczną. Zaprojektowano również 24 loże dla VIP-ów oraz osiem lóż komentatorskich i dwa studia TV.

 

 
zaglebie-sosnowiec-nowy-stadion

Zagłębie Sosnowiec

 

W Sosnowcu planują wybudować nie tylko stadion piłkarski, ale także halę sportową i lodowisko. Kompleks o nazwie Zagłębiowski Park Sportowy ma powstać na Górce Środulskiej. Autorem zwycięskiego projektu jest warszawska firma JSK Architekci Sp. z o.o., która zaprojektowała m.in. Stadion Narodowy i stadion Legii w Warszawie. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na koniec 2017 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obiekty będą gotowe w 2019 roku.

 

 

 

stomil-olsztyn-nowy-stadion

Stomil Olsztyn

 

Projekt stadionu wykonała firma PIG Architekci. Ta sama pracownia zaprojektowała Arenę Zabrze, na którym swoje spotkania rozgrywa miejscowy Górnik. Fasada nowego stadionu w Olsztynie ma przypominać mur pruski, a na konstrukcję stalową ilustrującą ten motyw, ma być nałożona siatka ażurowa z podświetleniem.

 

 

 

polonia-bytom-nowy-stadion

Polonia Bytom

 

Nowym obiektem będzie mógł się poszczycić także Bytom. Władze miasta postanowiły powołać spółkę Bytomski Sport, której budżet zostanie zasilony kwotą 115 mln zł. Nowy stadion ma posiadać miejsca dla 9 tysięcy kibiców. Oprócz piłkarskiej areny powstanie także hala sportowa i centrum treningowe złożone z trzech pełnowymiarowych boisk.

 

 
gks-katowice-nowy-stadion-za-kilka-lat

GKS Katowice

 

GieKSA ma wielki apetyt na grę w Ekstraklasie, a władze miasta chcą zainwestować w nową infrastrukturę. Obiekt dla GKS-u ma jednak powstać nie przy Bukowej, a u zbiegu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku. Za 1,5 roku zakończy się etap projektowania. Następnie ruszy budowy stadionu.

 

 
radomiak-radom-nowy-stadion

Radomiak Radom

 

Radom to kolejne miasto, które będzie posiadało nowoczesny piłkarski obiekt. Będzie on częścią Radomskiego Centrum Sportu. Stadion ma pomieścić 15 tysięcy widzów, a prace budowlane zakończą się jesienią 2018 roku. W jego pobliżu stanie też wielofunkcyjna hala sportowa, na której występować będą zespoły ROSY (koszykówka) i Cerrad Czarnych (siatkówka).

 

 
pogon-szczecin-nowy-stadion

Pogoń Szczecin

 

Kibice w Szczecinie na nowy obiekt czekają od wielu lat. I wszystko wygląda na to, że w końcu się doczekają. Nowy obiekt ma być gotowy najpóźniej w 2020 roku. Piłkarska arena pomieści 20 tysięcy kibiców i będzie posiadała cztery trybuny. Budowa stadionu ma kosztować około 180 milionów złotych brutto.

 

 
stal-stalowa-wola-nowy-stadion

Stal Stalowa Wola

Prace na stadionie przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli trwają już od 2011 roku.W marcu tego roku nowe władze miasta zdecydowały, że na stadionie postanie trybuna główna na 2 tysiące miejsc, z sektorem dla ważnych osobistości. Projekt zakłada także przebudowę płyty głównej boiska wraz z systemem podgrzewania płyty, oświetleniem i wyposażeniem.

 

 
ruch-chorzow-nowy-stadion

Ruch Chorzów

 

Przed rokiem zdecydowano, że Ruch będzie miał nową piłkarską arenę na 12 tysięcy miejsc. Stadion ma posiadać biało-niebieską elewacja i „żyletki” układające się z jednej strony w napis „Ruch”, a z drugiej „Chorzów”. Źle zarządzany klub popadł jednak w tarapaty finansowe, a w maju bieżącego roku miasto udzieliło Ruchowi pożyczki na kwotę 18 mln zł. To spowodowało wstrzymanie inwestycji.

 

 
stadion-slaski-nowy

Stadion Śląski

 

Powoli zbliża się zakończenie modernizacji Stadionu Śląskiego. Prace budowlane ruszyły na obiekcie w październiku 2009 roku. Początkowo zakładano, że zrewitalizowany „Kocioł Czarownic” będzie gotowy na Euro 2012, ale przebudowa trwała o wiele dużej. Nowy obiekt pomieści 55 211 widzów. Niedawno zapadła decyzja, że stadion będzie służył także lekkoatletom. Na Śląskim powstanie arena lekkoatletyczna dla stadionu I klasy IAAF, a prace związane z tą inwestycją dobiegną końca we wrześniu 2017 roku

Komentarz

komentarz

Comments are closed.