Mandrysz odsunięty od prowadzenia Zagłębia Sosnowiec, Dudek z karą finansową

Zarząd Zagłębia Sosnowiec odsunął Piotra Mandrysza od prowadzenia drużyny. Jako przyczynę podano pogłębiający się brak komunikacji z zespołem. Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że Piotr Mandrysz miał problemy z odnalezieniem wspólnego języka z zawodnikami Zagłębia.

 

Ten stan rzeczy potwierdził Sebastian Dudek po wygranym meczu w Siedlcach. Kapitan Zagłębia w niedzielę zarzucił szkoleniowcowi, że ten w ogóle nie komunikuje się z zespołem.

– Takich rzeczy się nie robi, że bez słowa sadza się na ławkę kapitana drużyny i jednego z najbardziej doświadczonych zawodników. Nie zgodzę się na takie traktowanie przez osoby, które nas prowadzą. Sam chcę być trenerem i na takie rzeczy nigdy sobie nie pozwolę. W drużynie nie ma konfliktu, bo osoba, która nas prowadzi w ogóle z nami nie rozmawia. Ostatnie kolejki były dla nas męczarnią

– mówił na antenie Polsatu Sport Dudek.do mediów wyciekła informacja, że w szatni po meczu Dudek nie zechciał podać ręki trenerowi Mandryszowi ze słowami „frajerom ręki nie podaję”.

W poniedziałek wieczorem zarząd klubu podjął decyzję o odsunięciu Mandrysza od prowadzenia Zagłębia, a na Sebastiana Dudka nałożono karę finansową. Źródłem kary była wypowiedź zawodnika przed telewizyjnymi kamerami. Poniżej pełna treść komunikatu.

piotr-mandrysz_27225383

„W dniu dzisiejszym Zarząd Zagłębie S.A. odsunął od prowadzenia pierwszej drużyny trenera Piotra Mandrysza. Powodem decyzji był pogłębiający się brak komunikacji z drużyną. Jednocześnie Zarząd Zagłębie S.A. nałożył karę finansową – w wysokości 10 000 zł – na kapitana Sebastiana Dudka. Powodem były niegodne wypowiedzi, mogące zaszkodzić wizerunkowi i interesom naszego klubu, dodatkowo podważały one kompetencje, a także niewątpliwe wysokie kwalifikacje zawodowe przełożonego. Za zaistniałą sytuację w mediach klub przeprasza trenera Piotra Mandrysza.

Czytaj więcej: Gol24.pl

Komentarz

komentarz

Comments are closed.