Czy kibice Ruchu Chorzów przerzucą się na GKS Katowice?

Ciekawa rozmowa na temat stadionów Ruchu Chorzów,GKS Katowice i „Kotła Czarownic” w Gazecie Wyborczej

 

Wojciech Todur: Przekonuje wciąż pana Ruch na Stadionie Śląskim?

Ryszard Sadłoń, były chorzowski radny – Przekonuje. Nie ma innej drogi. Powiem więcej. Jeżeli Ruch nie pójdzie w tym kierunku, to zrobi to GKS Katowice. Byliby idiotami, gdyby tego nie zrobili. To dla tego klubu idealny obiekt.

Tak, znajduje się w Chorzowie, ale po drugiej stronie ulicy jest przecież bastion kibiców GKS-u, czyli osiedle Tysiąclecia. Kibice, ich sympatie, to wszystko jest nieustannym procesem.

Gdzie są dziś kibice AKS-u Chorzów, którzy wcześniej nigdy nie wybraliby się na Ruch? Gdzie są fani Dębu Katowice? Kto kiedyś wierzył w to, że Hajduki będą częścią Chorzowa? Że Szopienice, Janów staną się dzielnicami Katowic?

Wszystko się zmienia. Nasz region także. Po cichu, krok po kroku zmierzamy w kierunku aglomeracji, która z czasem zmieni też kibicowski świat. Jeżeli Ruch się nie zmieni, jeżeli nie będziemy rozmawiać o tym klubie na poważnie, to Ruch upadnie. Będzie sobie grał w czwartej lidze. A obok będzie silny GKS.

No i załóżmy, że ojciec pójdzie z synem na spacer do parku Śląskiego. A tam obok – na Stadionie Śląskim – GKS będzie grał z Legią. Do ojca i synka podejdzie hostessa z nogami długimi po samą szyję. Da im bilety. To co, nie wezmą? Przecież synek będzie chciał zobaczyć kolorowy stadion. Po drodze ktoś wciśnie mu do ręki czapeczkę, zielony balonik. Ojciec nie weźmie, ale teściowa już tak. Wsadzi do kapsy i da malcowi w domu. I tak to się zacznie, a po jakimś czasie ten synek przyjdzie na Śląski, na mecz GKS-u sam, już z szalikiem klubu z Katowic. To jest proces. Tylko głupi tego nie dostrzeże.

 

czy-kibice-ruchu-chorzow-przerzuca-sie-na-gks-katowice

 

Cały tekst znajdziecie na stronie katowice.wyborcza.pl

Incoming search terms:

Komentarz

komentarz

Comments are closed.