Katowice kolejny raz dofinansowują GieKSe

Katowice stadion
Katowice stadion

 

Zarządzeniem Prezydenta Katowic,miasto obejmie kolejne 2 mln udziałów w spółce GKS GieKsa Katowice, po przez tzw. podwyższenie kapitału zakładowego spółki. To kolejne pieniądze, które w ostatnim czasie trafiają do spółki.W lipcu Rada Miasta Katowice zdecydowała o zmianach w budżecie Katowic i zgodziła się na przekazanie wyżej wspomnianych pieniędzy na „podwyższenie kapitału” spółki. W czerwcu natomiast zdecydowano o milionie, który trafił do spółki, tym razem na utworzenie sekcji hokejowej.

– Zostaną one spożytkowane na bieżące funkcjonowanie klubu. Wsparcie właściciela jest szczególnie istotne ze względu na funkcjonowanie nowych sekcji sportowych w ramach GKS GieKSa Katowice – tłumaczy Maurycy Sklorz rzecznik prasowy GKS Katowice.

Przypomnijmy, że w marcu prezydent Krupa zapowiedział otwarcie konkursu architektonicznego na projekt stadionu miejskiego w Katowicach. Według planu nowy stadion ma m.in. pomieścić 12 tysięcy krzesełek z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy

– Dzisiaj sport niestety, mówiąc kolokwialnie wisi na barkach samorządu i teraz albo nie chcemy mieć sportu i likwidujemy wszystko albo trzeba wziąć ten ciężar na barki – mówi nam w lipcu Marcin Krupa prezydent Katowic. – Ten początek rozruchowy, to będzie wspomaganie miasta ale jednak ze stopniowym wycofywaniem się z tego modelu – dodał.

Komentarz

komentarz

Comments are closed.