Jeśli GKS Katowice awansuje, to będzie strata dla pierwszoligowych rozgrywek

Tomasz Włodarczyk,komentator Polsatu Sport: Jeśli GKS awansuje, TO BĘDZIE SZKODA, że rozgrywki pierwszoligowe są bez takiej drużyny jak GieKSa.
Świadomie wybieramy mecze GKS-u. Podejmując taką decyzję, bierzemy pod uwagę jakość widowiska oraz oprawę i stadion. Dlatego w pierwszej kolejności wybieramy GKS, bo jest zespołem z tradycjami.

jesli-gks-katowice-awansuje-to-bedzie-strata-dla-pierwszoligowych-rozgrywek

Co należy uznać do tej pory za największe rozczarowanie obecnych rozgrywek? Czy może to być postawa spadkowiczów z Ekstraklasy?

Minusem na pewno jest nieregularność. Zespoły grają nieregularnie, tak jak jest to w przypadku Zagłębia czy beniaminków. Również GKS miał na początku kryzys, choć teraz ma go już za sobą. Nie zmienia to jednak faktu, że ostatnie zwycięstwo GieKSy z Pogonią też do łatwych nie należało. Natomiast jeśli wciąć pod uwagę formę spadkowiczów, to jest to naturalna sprawa po spadku. Różnica między 1 ligą a Ekstraklasą zaciera się, ale wciąż występuje na korzyść ekstraklasy. Zespołom, które spadły z elity jest jednak trudno przestawić się mentalnie i taktycznie na styl gry prezentowany w 1 lidze. Rewolucje w Podbeskidziu i Górniku nie pomogły tym zespołom. Myślę, że łatwiej jest utrzymać się w Ekstraklasie niż wrócić do niej po spadku, co pokazały przykłady Arki, Termaliki czy Zagłębia Lubin.

 

Cały wywiad: http://gkskatowice.eu/n/awiadomie-wybieramy-mecze-gks-u

Komentarz

komentarz

Comments are closed.