Jan Kocian nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała

Jan Kocian został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zastąpił na stanowisku Dariusza Dźwigałę, z którym we wtorek klub oficjalnie rozwiązał umowę za porozumieniem stron. Nowy szkoleniowiec we wtorek poprowadził pierwsze zajęcia z bielskimi piłkarzami.

 

kocian-trenerem-podbeskidzia

Jan Kocian wraca do polskiej piłki po blisko 1,5-rocznej przerwie. Wcześniej prowadził m.in. Ruch Chorzów i Pogoń Szczecin. We wtorek przeprowadził już pierwsze zajęcia z zawodnikami Podbeskidzia. – Byłem już jedną nogą w Azji, ale skontaktował się ze mną prezes Mikołajko w sprawie rozmowy. Jak to w takich przypadkach bywa wszystko potem przebiegło bardzo szybko – przyznał szkoleniowiec. Powiedział, że w Bielsku-Białej jest wielu piłkarzy, których zna, bom niektórych prowadził, a przeciwko większości grał. – Wiem, jaka jest sytuacja, wiem, że na stadionie w Bielsku-Białej brakowało szczęścia. Ale żaden trener na świecie nie podpisze się po tym, że awansuje. Ja mogę podpisać się pod tym, że zrobię wszystko, by nam się to udało – dodał. W zespole Podbeskidzia zmienił się cały sztab trenerski. Współpracownikami Jana Kociana zostali Dariusz Fornalak, z którym Kocian pracował w Ruchu Chorzów i Pogoni Szczecin oraz Vladymir Goffa mający doświadczenia m.in. w Żylinie. Do sztabu wraca też Richard Zajac, który po przyjściu Dariusza Dźwigały stracił posadę trenera bramkarzy na rzecz Roberta Mioduszewskiego.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/bielsko-biala/a/jan-kocian-trenerem-podbeskidzia-zdjecia,10728286/

Komentarz

komentarz

Comments are closed.