Internetowy Klub Piłkarski Olimpia Poznań – kliknij i decyduj!

Internetowy Klub Piłkarski IKP Olimpia Poznań.

Pierwszy klub w Polsce,gdzie  społeczność internetowa ma mieć wpływ na kształt drużyny

– na skład, wykonawców stałych fragmentów itd. Takie rozwiązanie z powodzeniem stosowane jest w Niemczech.

IKP Olimpia Poznań to zespół seniorów występujący w sezonie 2016/2017 w rozgrywkach B Klasy gr. 1 Poznań. Nowa drużyna zdążyła się już wsławić druzgocącym zwycięstwem nad Jadwiżańskim KS aż 30:0.

internetowy-klub-pilkarski-ikp-olimpia-poznan

 

Użytkownicy bawią się w menadżera drużyny. Kibic ma swój głos, od niego zależą losy klubu. To jednak nie koniec. Ponadto decyduje o tym, kto strzela rzuty karne, wykonuje rzuty rożne i wolne. Program przelicza wszystko, a następnie na dwie godziny przed meczem dowiadujemy się, w jakim zagramy składzie. Oczywiście będzie to wynagradzane w grze wirtualną walutą. W pierwszej fazie testowej, będzie można grać za darmo, natomiast później zabawa będzie płatna pomiędzy 8 a 10 złotych miesięcznie. Klub będzie prowadzony dzięki właśnie tym pieniądzom. Będziemy dokonywać z tego transfery, opłacana będzie również drużyna. Przykładowo, jeśli będziemy testowali nowego piłkarza, zaprezentujemy go w materiale wideo, użytkownik będzie mógł go zobaczyć i ocenić, a następnie zadecydować o transferze. – peryferiafutbolu.pl

Piłkarska Polska takiego projektu jeszcze nie widziała. Różne mieli pomysły właściciele klubów na funkcjonowanie swoich drużyn, ale nikt w całym kraju jeszcze nie wpadł na to, by oddać całkowitą władzę kibicom – i to tym siedzącym przed ekranami komputerów, tabletów czy smartfonów. Jeśli więc marzyłeś o tym, by wcielić się w rolę menedżera, to od wiosny będzie to możliwe. Właśnie tak ma funkcjonować Internetowy Klub Piłkarski Olimpia Poznań.

IKP na Facebook’u : FB.com/olimpia.poznan/

Inter Dragon, prototyp polskiego klubu funkcjonuje od 2014 roku w miejscowości Szlezwig. Dziś jego obsługą zajmuje się co prawda kilka osób, jednak grono to z pewnością będzie się powiększać, wraz ze wzrostem zainteresowania wokół drużyny. Jak zapadła decyzja o stworzeniu bliźniaczego projektu w Polsce? Otóż Robert na treningu swojego syna grającego w piłkę w Lechu poznał Sebastiana Walkowiaka i panowie po dłuższej rozmowie razem doszli do wniosku, że taki projekt może też wypalić w Polsce, a konkretnie w Poznaniu. I tak powstał Internetowy Klub Piłkarski Olimpia Poznań, najmłodszy klub piłkarski na mapie województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/magazyn/a/internetowy-klub-pilkarski-zostan-trenerem-bez-wychodzenia-z-domu,10627942/

Incoming search terms:

Komentarz

komentarz

Comments are closed.