Goncerz w 2 minuty wyciąga katowiczan z kłopotów

gks-katowice-wisla-pulawy-2-1

 

0:1 – Dawid Pożak’11

1:1 – Grzegorz Goncerz’ 60

2:1 – Grzegorz Goncerz’ 62

 

Po emocjonującym spotkaniu GKS odnosi trzecie z rzędu zwycięstwo. Mecz przyniósł sporo emocji, ale frekwencja na Bukowej znów była kiepska, w przeciwieństwie do gry zespołu Jerzego Brzęczka. Bohaterem był strzelec dwóch goli Grzegorz Goncerz.

Zespół GKS-u Katowice na mecz z beniaminkiem z Puław wychodził z serią sześciu kolejnych nieprzegranych spotkań i dwóch z rzędu zwycięstw odniesionych po bardzo dobrej grze. Grzegorz Goncerz określił jednak to starcie mianem pułapki i przewidywał, że może być to najtrudniejszym z dotychczasowych. Kapitana gospodarzy intuicja nie zawiodła, bo GKS wpadł we wspomnianą pułapkę już w 11. minucie. Puławianie bez większych problemów wymanewrowali defensywę i Dawid Pożak spokojnie pokonał Sebastiana Nowaka. Co więcej, goście poszli za ciosem i stworzyli sobie jeszcze dwie bardzo dobre sytuacje do podwyższenia wyniku, ale ekipie Jerzego Brzęczka dopisało szczęście.

gks-katowice-wisla-pulawy-2-1-boniek

Mecz w Katowicach oglądał z trybun m.in. prezes Zbigniew Boniek w towarzystwie szefowej Pierwszej Ligi Piłkarskiej Martyny Pajączek. Wizyta na GKS-ie była jednym z etapów podróży Bońka po południowej Polsce w ramach kampanii wyborczej.

 

GKS Katowice – Wisła Puławy 2:1 (0:1) 0:1 Dawid Pożak (11), 1:1 Grzegorz Goncerz (60), 2:1 Grzegorz Goncerz (62-karny)

 

GKS S. Nowak – Czerwiński , Kamiński, Praznovsky, D. Abramowicz – Kalinkowski, Zejdler – Mandrysz, Prokić (73. Garbacik), Goncerz (90. Wołkowicz) – Lebedyński (80. Pielorz). Trener: Jerzy Brzęczek.

Wisła Penkovets – Turzyniecki, Budzyński, Gusocenko, Lytvynyuk – Maksymiuk, Popiołek – Patejuk (74. Darmochwał), Szczotka (64. Olszak), Pożak (71. Sedlewski) – K. Nowak. Trener: Robert Złotnik. Zółte kartki: Kamiński – Patejuk, Darmochwał, Szczotka, K. Nowak. Czerwona: Darmochwał (88, za drugą żółtą) Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec) Widzów 2.600

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/sport/pilka-nozna/gks-katowice/a/gks-katowice-wisla-pulawy-21-kapitan-wyciagnal-kolegow-z-pulapki,10610660/

Komentarz

komentarz

Comments are closed.