GKS Katowice zremisował z Zagłębiem Sosnowiec. W końcówce goście zmarnowali rzut karny!

GKS Katowice zremisował z Zagłębiem Sosnowiec W końcówce goście zmarnowali rzut karny

Bez bramek w meczu GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec. Goście mają jednak czego żałować, bo w 84. minucie Sebastian Dudek nie wykorzystał rzutu karnego.

Cztery – tyle pierwszoligowych klubów w poprzednim sezonie nie oddało GKS-owi Katowice choćby punktu. Jednym z nich było Zagłębie Sosnowiec. Przy Bukowej ówczesny beniaminek zagrał na zero z tyłu (1:0), a w rewanżu nie przeszkodziło mu nawet to, że katowiczanie wyszli na prowadzenie w… 83. minucie. Innymi słowy – GieKSa miała Zagłębiu coś do udowodnienia. Na dodatek od początku obecnych rozgrywek drużyna Jerzego Brzęczka na własnym stadionie – mimo dwóch prób – jeszcze nie wygrała…

Środowy mecz to właśnie ona rozpoczęła lepiej, regularnie goszcząc pod polem karnym ekipy z Sosnowca. Choć generalnie pierwsza połowa to wyrównana rywalizacja. Różnica polegała na tym, że GieKSa potrafiła wycisnąć z niej bardziej dogodne szanse na gola.