GKS Katowice: Alan Czerwiński odchodzi,Tomasz Wisio i Kamil Jóźwiak przychodzą

Nowym graczem Jagielloni Białystok powinien w najbliższych dniach zostać czołowy prawy obrońca I ligi Alan Czerwiński z GKS Katowice.

Nie ma co ukrywać, że chcemy tego chłopaka. Wiemy, że w kontrakcie ma wpisaną klauzulę odejścia, tak więc jeżeli wpłacimy na konto GKS odpowiednią kwotę, automatycznie zostanie naszym zawodnikiem. Rozmowy trwają, bo z tego co wiem, nie tylko my go chcemy – dodaje prezes Kulesza.

Czerwiński ma 23 lata, jest prawym obrońcą, mogącym z konieczności grać jako prawy pomocnik. Odkąd trafił na Bukową w 2012 roku z Rekordu Bielsko-Biała, jest podstawowym zawodnikiem. Do tej pory na zapleczu ekstraklasy wystąpił w 125 meczach, strzelając 2 gole i zaliczając 12 asyst.

W grudniu został wybrany na piłkarza roku w Katowicach, odbierając prestiżową nagrodę „Złotego Buka”. Wygląda więc na to, że będzie to ostatni laur, jaki zdobył z Gieksą.

 

Jeśli Tomasz Wisio rozwiąże umowę z austriackim klubem, podpisze kontrakt z pierwszoligowcem. Na Bukową ma trafić także Kamil Jóźwiak.

34-letni Wisio ostatnie sezony spędził w Niederoesterreich Sankt Poelten. Awansował z tą drużyną do ekstraklasy, był kapitanem zespołu, ale latem tego roku (już po awansie) został przez trenera przesunięty do trzecioligowych rezerw. W drugiej drużynie rozegrał kilka spotkań, a teraz negocjuje z klubem rozwiązanie umowy, która jest ważna do czerwca 2017 roku. Działacze GieKSy doszli już z nim do porozumienia, wcześniej piłkarz przeszedł testy medyczne w Piekarach Śląskich.

Jeśli boczny obrońca trafi na Bukową, będzie miał wreszcie okazję zagrać w lidze polskiej. Wisio, który razem z kadrą narodową U-16 wywalczył wicemistrzostwo Europy, wiosną w sezonie 1999/2000 był graczem Wisły Kraków, ale nie rozegrał ani jednego spotkania. W Zagłębiu Lubin też nie przebił się do pierwszej drużyny. Kolejne szesnaście lat spędził za granicą. W austriackim SV Pasching grał przeciwko… Jerzemu Brzęczkowi. Obecny szkoleniowiec GKS Katowice występował wtedy m.in. w Tirolu Innsbruck. Defensor reprezentował także kluby greckie: AO Xanthi, GS Ergotelis oraz niemieckie: Armina Bielefeld i RB Lipsk.

 

źródło: PrzeglądSportowy.pl

Incoming search terms:

Komentarz

komentarz

Comments are closed.