Denis Jančo – nowy piłkarz Górnika Zabrze

178 centymetrów wzrostu i czeskie korzenie.

Na zapleczu ekstraklasy w Górniku Zabrze,pojawi się nowy,obiecujący zawodnik. 19 letni Denic Janco, pomocnik AS Trnecin, występował już nawet przeciwko Legii Warszawa podczas eliminacji do Ligii Mistrzów. 1 liga Polska zyska młodego zawodnika, który w „trójkolorowych” zajmie pozycję nr 8. Jego doskonała forma zrobiła duże wrażenie na sztabie szkoleniowym drużyny z Zabrza. Początkowy kontrakt zakłada wypożyczenie piłkarza na 6 miesięcy z możliwością wykupu. Dobre wyniki mogą zaowocować nawet dwuletnim kontraktem.

 

Dorobek piłkarski Denica Jančo 

Piłkarz z Trencina dał się zauważyć już podczas gry w reprezentacji młodzieżowej rodzimego kraju. Wystąpił trzykrotnie w kadrze U-19. Udanie zadebiutował w zespole U-19. Słowacka Fortuna Liga to 19 meczy, w jakich wystąpił Denic. Udało mu się przeprowadzić trzy asysty i strzelić jednego gola. Dodatkowo, grał w dwóch meczach, w jakich uczestniczył AC Trencin w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Wychodzi na to, że na zapleczu ekstraklasy pojawi się nowy zawodnik, który może wprowadzić sporo zamieszania. Sztab szkoleniowy i Zarząd zespołu z Zabrza liczą, że Denic łatwo zaaklimatyzuje oraz zostanie w klubie na dłużej. Pozwoli to nie tylko na rozwój jego umiejętności, ale sprawi, że Janco będzie doskonałą inwestycją.

Komentarz

komentarz

Comments are closed.