Dariusz Dźwigała zwolniony z Podbeskidzia

Po sobotniej porażce ze Stalą Mielec (0:1)

władze Podbeskidzia Bielsko-Biała

zwolniły trenera Dariusza Dźwigałę i jego sztab szkoleniowy.

W przyszłym tygodniu klub poda nazwisko jego następcy.

Jeszcze niedawno w rozmowie z „DZ” prezes Tomasz Mikołajko oznajmił, że bierze pod uwagę zwolnienie Dariusza Dźwigały, ale tylko w ostateczności. Czarę goryczy po serii nieudanych meczów przelała jednak porażka ze Stalą Mielec na uroczyste otwarcie Stadionu Miejskiego.

 

W niedzielę prezes Mikołajko poinformował trenera, że klub nie jest zainteresowany dalszą współpracą. Z Podbeskidziem pożegnają się również jego asystenci – Tomasz Świderski i Marcin Popieluch, a także trener bramkarzy Robert Mioduszewski. Dźwigała był trenerem Podbeskidzia od 7 czerwca 2016 roku. W 13 meczach w roli trenera „Górali” zanotował bilans 4 zwycięstw, 3 remisów i 6 porażek (bramki 13-15), a w sześciu ligowych spotkaniach rozgrywanych w Bielsku-Białej jego drużyna zdobyła zaledwie dwa punkty.

dariusz-dzwigala-zwolniony-z-podbeskidzia

Mimo tak kiepskich statystyk, Dźwigała jeszcze w sobotni wieczór był zadowolony ze swojej pracy. – Mam kontrakt na dwa lata. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Jestem przygotowany merytorycznie, mam pomysł na tę drużynę. Są w życiu takie etapy, gdy nie idzie i ja jestem w takim momencie – mówił Dźwigała. Po sobotniej porażce za Dźwigałą stawili się piłkarze, którzy chcieli, by zarząd dał trenerowi jeszcze jedną szansę. Mikołajko nie zamierzał jednak zwlekać i już zaczyna poszukiwania nowego szkoleniowca. Jego nazwisko ma być znane jeszcze przed spotkaniem z GKS-em Tychy.

 

Jak poinformował „Przegląd Sportowy”, będzie nim najprawdopodobniej Jurij Szatałow, który ostatnio pracował w Górniku Łęczna. Wcześniej Podbeskidzie kontaktowało się też z Janem Kocianem i Janem Urbanem.

 

Źródło: Dziennik Zachodni – Dariusz Dźwigała zwolniony z Podbeskidzia

Czytaj więcej: http://www.gol24.pl/1-liga/a/dariusz-dzwigala-zwolniony-z-podbeskidzia,10719980/

Komentarz

komentarz

Comments are closed.