Chojniczanka wygrywa w Tychach!

chojniczanka-wygrywa-w-tychach

Passa meczów bez porażki tyskiej drużyny przerwana. W meczu 9. kolejki I ligi piłkarze GKS ulegli na własnym terenie Chojniczance Chojnice 0:2 (0:2).

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych. Już w 8. minucie piłkę ręką w polu karnym dotknął Tomasz Boczek, i mimo sporego przypadku w tej sytuacji, arbiter zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Szansy nie zmarnował Jakub Biskup, który pokonał Pawła Florka efektowną podcinką.

W 14. minucie bliski wyrównującego trafienia był Mateusz Mączyński, który to spotkanie rozpoczął na pozycji napastnika, ale jego uderzenie zza pola karnego minimalnie minęło lewy słupek bramki gości. „Mączka” jeszcze bliżej szczęścia była w 35. minucie gry, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i podbramkowym zamieszaniu, futbolówka po tej próbie ostatecznie spadła na poprzeczkę.

Niestety zamiast wyrównującej bramki, tuż przed przerwą prowadzenie Chojniczanki podwyższył Tomasz Mikołajczak. Napastnik gości płaskim uderzeniem z kilku metrów ulokował piłkę niemal w pustej bramce GKS.

Na drugą połowę trener „Trójkolorowych” desygnował do gry Jakuba Świerczoka i debiutującego w pierwszym zespole Bośniaka, Filipa Areżinę. Tyszanie od początku ruszyli do ataku, a w 52. minucie bliski pokonania własnego bramkarza był Piotr Kieruzel, który interweniował tak, że piłka musnęła poprzeczkę i wyszła poza boisko.

W kolejnych minutach zielono-czarno-czerwoni prowadzili grę i mimo kilku dobrych szans, m.in. Mateusza Grzybka, czy Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego, wynik do końca meczu nie zmienił. Zawodnicy z Chojnic pojedynek kończyli w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Michał Markowski. Warto nadmienić, że w całym spotkaniu sędzia pokazał aż dwanaście „żółtek” dla piłkarzy obu drużyn.

GKS TychyChojniczanka Chojnice 0:2 (0:2)