Chojniczanka Chojnice zremisowała z Górnikiem Zabrze

Wicelider I ligi, Chojniczanka Chojnice zremisowała z Górnikiem Zabrze 1-1 (0-1) w meczu kolejki zaplecza Lotto Ekstraklasy. Drużyna Macieja Bartoszka miała dużo szczęścia, bo zabrzanie mieli mnóstwo sytuacji, aby wygrać.

Spotkanie nad morzem prowadził najlepszy arbiter w Polsce – Szymon Marciniak, który meczem na zapleczu mógł zachować rytm pomimo przerwy w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy.

Zabrzanie chcieli sprawić w Chojnicachniespodziankę. Już w 23. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Erika Grendela. Pomocnik pięknym strzałem z woleja wykończył akcję po centrze z prawej strony boiska.

Podopieczni Macieja Bartoszka odpowiedzieli dopiero kwadrans przed końcem rywalizacji. Na listę strzelców wpisał się Ukrainiec, Irakli Meschia.

chojniczanka-chojnice-zremisowala-z-gornikiem-zabrze

Przyjezdni z Zabrza mieli jednak okazje, aby ponownie wyjść na prowadzenie. Najbliżej szczęścia, w 89. minucie był Dawid Plizga, który minimalnie chybił z okolic linii pola karnego. Wcześniej, Chojniczankę z opresji ratował z kolei bramkarz, Łukasz Budziłek.

0-1, Erik Grendel (23.)

1-1, Irakli Meshkia (75.)