Na Bukowej zagra Tomasz Wisio

Wiele wskazuje na to, że wiosną GKS znów będzie mieć w swych szeregach medalistę mistrzostw Europy. Na Bukowej zagra Tomasz Wisio.

Piszemy „znów”, bo do niedawna ostoją defensywy przy Bukowej był Adrian Napierała – wicemistrz Europy U-17 z 1999 roku i mistrz U-19 dwa lata później. Na tym pierwszym turnieju jego partnerem w defensywie był właśnie Wisio.

Wychowanek Zagłębia Lubin w polskiej ekstraklasie… nie zagrał ani minuty, choć po wspomnianej „srebrnej” imprezie na czeskich boiskach trafił do Wisły Kraków. W 2001 roku – jeszcze jako nastolatek – wybrał jednak zagranicę. Markę wyrobił sobie w Austrii, gdzie – z krótkimi przerwami na wyjazdy do Niemiec (Arminia Bielefeld, RB Lipsk – ale jeszcze w IV lidze) i Grecji – grał w Pasching, Linzu i Sankt Poelten. Z tym ostatnim klubem – gdzie był kapitanem – awansował do ekstraklasy, ale i popadł w konflikt, który sprawił, że minionej jesieni grał tylko w rezerwach.

 

34-letni obrońca uzgodnił już warunki kontraktu z GKS-em Katowice. Zawodnikiem wicelidera pierwszej ligi oficjalnie zostanie po rozwiązaniu dotychczasowej umowy z Niederosterreich Sankt Poelten.

źródło: KatowickiSport.pl

Komentarz

komentarz

Comments are closed.