Cztery bramki i pewne zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec w Pruszkowie

Zagłębie – jedyny zespół zaplecza ekstraklasy, który w tym sezonie nie przegrał meczu o punkty – wygrywając z beniaminkiem odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo (dotąd trzy remisy) w obecnych rozgrywkach.

Goście objęli prowadzenie po kwadransie gry po trafieniu Tina Maticia, któremu podawał Sebastian Dudek. Kilka minut potem Tomasz Nowak strzałem z dystansu zdobył drugiego gola dla sosnowiczan. Trzeci – niedługo po przerwie – to dzieło Dudka, który wykorzystał rzut karny po faulu na Łukaszu Matusiaku. Co ciekawe, kapitan Zagłębia strzelał „jedenastkę” w trzecim kolejnym meczu (w pierwszej próbie przestrzelił, dwie następne były udane). W 60. minucie czwartą bramkę – po asyście Nowaka – dołożył Wojciech Łuczak.

Kwadrans przed końcem gospodarze – a konkretnie Adrian Paluchowski, który poprzedni sezon spędził w zespole ze Stadionu Ludowego – odpowiedzieli honorowym golem.

Znicz PruszkówZagłębie Sosnowiec 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Matić (16.), 0:2 Nowak (24.), 0:3 Dudek (53. karny), 0:4 Łuczak (60.), 1:4 Paluchowski (75.)

Zagłębie: Szumski Ż – Budek, Najemski, Markowski, Udovicić – Ryndak (88. Sanogo), Matusiak Ż, Nowak, Dudek (58. Łuczak), Pribula (74. Klama) – Matić.